Гадяцьке бюро правової допомоги інформує: Як перетнути кордон України з дитиною?

Пора відпусток та хорошої погоди, а ще безвіз із ЄС з 11 червня — привід провести вихідні за кордоном, відправитись у подорож з друзями чи сім’єю і відчути усі переваги спрощеного перетину кордону. Тож необхідно визначитися, що варто взяти із собою у першу безвізову мандрівку, особливо для подорожуючих з дітьми.

Щоб їздити в Європу без візи, обов’язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт громадянина України. Така ж норма стосується і дітей. При цьому паспорт громадянина України для виїзду за кордон дітей від народження і до 16 років оформляється терміном на 4 роки. Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії – на 10 років.

У дітей до 12 років, яким оформлюють паспорт, не беруть відбитки пальців. Вважається, що в такому віці малюнок пальця ще може змінитися. Але без відбитків паспорт не перестає бути біометричним і дає дозвіл на безвізовий в’їзд до Євросоюзу. З 12 років ця процедура обов’язкова, а підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи з 14 років.

Біометричними можуть бути не лише ID–картки, а й звичайні “книжечки ”, однак на обкладинці має бути спеціальна позначка.

Крім того, діти у віці від 16 років і старше мають право подорожувати до Європи без віз самостійно, до 16 років виїжджати за межі України можна тільки в супроводі обох батьків або одного з батьків, або ж з довіреною особою, маючи при собі нотаріально завірену згоду батьків. Якщо дитина у віці до 16 років виїжджає з одним із батьків (опікунів, усиновителів), то необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків (опікуна, усиновителя).

В окремих випадках для подорожі в супроводі лише одного з батьків дозвіл не потрібен. Натомість необхідно мати оригінали, або нотаріально завірені копії документів, що підтверджують:

  • смерть одного з батьків;
  • позбавлення батьківських прав;
  • визнання одного з батьків безвісти відсутнім;
  • визнання одного з батьків недієздатним;
  • дозвіл на виїзд з України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків за рішенням суду

Якщо дитина подорожує в супроводі одинокої матері, то з собою необхідно мати довідку про народження дитини, що видається відділом реєстрації актів цивільного стану із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до норм ч.1, ст.135 Сімейного кодексу України

Якщо дитина виїжджає за кордон з метою отримання навчання, то вона має таке право, але лише якщо навчання короткострокове, оскільки безвізовий режим дозволяє громадянам України перебувати на території країн ЄС не більше 90 днів протягом 180-денного періоду.

Запровадження безвізу є гарною можливістю поїхати до Європи, побачити життя за кордоном і повернутися, щоб продовжувати розвивати Україну як європейську державу.

Нагадуємо, що за додатковими консультаціями ви можете звернутись безпосередньо на прийом у Гадяцьке бюро правової допомоги за адресою: м. Гадяч, вул. Шевченка,5. Тел. (05354) 3 25 05, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).

Заступник начальника відділу

«Гадяцьке бюро правової допомоги»                                Ірина Калініченко

Другого полтавського МЦ

з надання БВПД

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *