Пообіцяти – не значить одружитися.

Депутати міськради знову говорили про стихійну торгівлю на площі Миру та майбутню  реконструкцію  території біля універмагу.

Питання про  стихійну  торгівлю  на площі Миру нашого міста порушувалося вже неодноразово. Минали роки, мінялися керівники міста, а тема залишалася актуальною. Більше за все, у представників міської влади не вистачало волі та мужності  припинити торгівлю  на тротуарі, боячись гніву громадян, від яких залежатиме кількість голосів на чергових майбутніх виборах. Саме тому всі рушучі заяви про необхідність навести порядок з торгівлею сільськогосподарською продукцією біля універмагу «Росія»  зрештою зводилися до громогласних заяв, емоційних розмов, на чому все це закінчувалося, затихало.

Схоже на те, що цього разу щось таки та й буде змінено і міська влада перейде від слів до діла. На сесії Гадяцької міської ради, яка відбулася нещодавно, знову говорили про необхідність  ліквідувати торгівлю на тротуарі та прибрати автотранспорт, який виставляється безпосередньо на площі. Міський голова  Володимир Нестеренко повідомив, що міська влада має намір нарешті навести порядок на площі Миру, «раніше руки не доходили».  Буде  розроблено  проект реконструкції цієї частини міста,  прокладено тротуар з плитки, можливо облаштування фонтану  і тому подібне. В цій реконструкції  місця для продуктового ринку на тротуарі  для громадян які торгують лишками  городньої продукції, вирощеної власноруч, місця не буде.

Куди ж податися людям? Пригадую, що попередні спроби перевести цю торгівлю на центральний міський ринок  успіху не мали. Використати для торгівлі  територію, так званого, Зеленого ринку, що поруч з універмагом?  Відразу зазначимо, що вільних площ тут немає Все зайнято продавцями промислових товарів. І, хоча, останнім часом  близько  30  підприємців  закрили свою торгівлю на ринку, але їхні ятки залишилися.

Одним з варіантів розширення  торгівельної території, на думку одного з депутатів міської ради, могло б стати подвір»я  універмагу. Але чи підуть на це власники універмагу. Територія  належить їм, а тому вони вправі вирішувати, як нею розпорядитися. Є ще одна площа, де можна б було розмістити цей овочевий базарчик. Це територія  автостоянки  понад будинком , у якому розміщені магазини «Помідорчик» та «Сад, город». Колись, навіть не пам»ятаю, скільки років минуло, тут був базар, торгували промтоварами. Правда, є один серйозний недолік цього майданчику. Він безпосередньо прилягає до дороги, отже потрібна, як мінімум огорожа  з блоків. І ще, забравши цю стоянку під торгівлю, у центрі зменшиться кількість стоянок для транспорту.

Ось така проблема. Народившись кілька десятків років тому, вона так і не була вирішена. Невже нарешті  настав час навести лад у цій частині міста? А головне, як це буде робитися?

Василь Глухота

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *